18.06 - 07:07

Як діти хотіли б змінити інтернет


 

Уміння виживати в світі, де домінує інтернет, має бути таким же важливим навиком для дітей, як читання або письмо.

Коли Тім Бернерс-Лі винайшов всесвітню павутину, він, звісно, не чекав, що одними з найбільш завзятих користувачів стануть діти. Середній вік початку користування інтернетом - три роки. І, як показують нещодавні дослідження, сучасні діти більше часу грають і соціалізуються онлайн, ніж дивляться телевізор.

Не дивно, що питання онлайн-безпеки та поведінки піднято і в доповіді Палати лордів британського парламенту. Там, зокрема, йдеться про те, що вміння виживати в світі, де домінує інтернет, має бути таким же важливим навиком для дітей, як читання або лист.

Діти обов'язково повинні отримувати в школі «всебічне розуміння цифрового світу».

Як зробити інтернет безпечним

Звичайно, спроба виправити недоліки інтернету - непросте завдання. Для цього потрібно співробітництво і добра воля багатьох секторів економіки. Необхідна допомога експертів у галузі технологій, освіти, права і політики. Крім того, непогано би зробити частиною цього процесу самих дітей, а також молодь.

Читайте також: Поколение Net: как воспитывать ребёнка со смартфоном в руках

Це має на увазі надання молодим людям слова в процесі розробки такого інтернету, який був би безпечний для всіх його користувачів. Проводячи власне дослідження, ми зрозуміли: дітям і молодим людям точно є що сказати з цього приводу.

Під чс нашого дослідження підлітки у віці від 12 до 17 років стали учасниками фокус-груп. Генеральна задумка - «провести суд над інтернетом».

Було скликано дев'ять журі, в яких взяли участь 108 молодих людей (близько 12 учасників у кожному). Під час цих дебатів ми почули думку дітей і молоді, а також краще зрозуміли їхні відносини з інтернет- і цифровими технологіями.

Їхня думка важлива

Молоді учасники фокус-груп розповіли чимало позитивних історій і анекдотичних ситуацій, пов'язаних з цифровими комунікаційними технологіями. Втім, висловили і побоювання.

Так, дітей турбує невідповідність онлайн і офлайн-поведінки - їм хотілося б, щоб онлайн-платформи керувалися тими ж моральними стандартами, що і офлайн-світ. Це, крім іншого, означає, що в інтернеті у людей повинні бути такі ж права і обов'язки, як і в реальному житті.

Крім того, молодим людям хотілося ввести якісь розумні норми, завдяки яким користування інтернетом було б не тільки безпечним, але й більш приємним.

Молоді люди, що брали участь в нашому проекті, також висловили побоювання з приводу скріншотів і того, як їх можна використовувати в інтернеті. Крім того, їх турбує збереження передачі особистих даних, а також можливість їх відстеження.

Читайте також: Какое будущее ждет наших детей

Молоді люди запропонували обмежити час зберігання персональних даних. Крім того, вони рекомендували відстежувати найвідповідальніші практики з використання особистих даних і захисту конфіденційності користувача, і створити відповідний рейтинг, який був би доступний онлайн.

Надії і страхи

Це лише деякі з рекомендацій, які дали молоді учасники нашого проекту. Їхны пропозиції конкретні, засновані на особистому досвіді. Молоді інтернет-користувачі хочуть краще контролювати свою ідентифікацію і присутність в мережі. Ось чому так важливо співпрацювати з молодими людьми при внесенні змін до онлайн-середовища, а також у ширшому навчальному плані, який допоміг би пояснити і попередити дітей про небезпеки онлайн-ландшафту.

Можна, наприклад, розробити для громадян обов'язкову програму, присвячену обговоренню онлайн-досвіду і технічних проблем, пов'язаних з цифровою епохою. Освітній досвід, подібний цьому, допоможе дітям отримати знання і впевненість, необхідні для впливу і формування майбутнього свого цифрового світу.

Ельвіра ПЕРЕС ВАЛЬЄХОЗ

Ключевые слова:
Читайте также:

Специалисты открыли противоопухолевые свойства капусты

Громкое открытие было сделано в Китае.
Подробнее »»

Растяжки на попе. Как бороться?

Такая интимная часть тела, как ягодицы, скрыта от взглядов посторонних.
Подробнее »»

Замена одного сладкого напитка чаем или кофе снижает риск диабета

Если человек в своем ежедневном рационе откажется от употребления даже одного напитка с сахаром в пользу чая или кофе, то риск диабета второго типа снизится на 10%.
Подробнее »»

Семь полезных лайфхаков с использованием кофе 

Все мы привыкли бодриться с помощью кофе. Действительно, ни для кого уже не секрет, что одна или две чашки кофе в день еще никому не навредили, а наоборот, даже оказали благотворное воздействие на организм.
Подробнее »»

Диетологи назвали простые способы быстро похудеть

Люди зачастую заблуждаются, думая, что худеть — это дорого.
Подробнее »»

Читайте также:
22.10 - 20:33

Рецепт творожной запеканки с тертой тыквой

Эта нежная творожно-тыквенная запеканка напоминает суфле
Подробнее »»

22.10 - 20:02

10 простых средств для избавления от тошноты

Тошнота сильно портит жизнь, а принять лекарство не всегда возможно.
Подробнее »»

22.10 - 19:59

Как самостоятельно сделать коррекцию бровей дома 

Казалось бы, что может быть проще, чем выщипать пинцетом пару-тройку лишних волосков.
Подробнее »»

22.10 - 19:00

Названы витамины, которые нельзя принимать без назначения врача

Десятилетнее наблюдение за здоровьем 2700 человек показало, что прием пищевых добавок с кальцием повышает риск кальциноза сосудов, аортального стеноза, ишемической болезни сердца и инфаркта.
Подробнее »»

22.10 - 18:57

10 советов врачей для людей с изжогой

Эти врачебные советы помогают снизить выработку кислоты желудком – то, что нужно при проблеме с изжогой.
Подробнее »»

22.10 - 18:34

Чувствительность кожи: причины и типы чувствительности. Как восстановить покров?

Чувствительная кожа – это один из тех типов кожи, который больше всего реагирует на физические, химические и гормональные нарушения.
Подробнее »»

22.10 - 17:54

Низкое артериальное давление: чем это может грозить?

Лучше, если артериальное давление низкое, нежели высокое, это скажут многие врачи.
Подробнее »»

22.10 - 17:46

Тренды обуви этой осенью

В этом обзоре ты найдешь обувь, которую легко можно подобрать к твоему стилю, и можешь не сомневаться, что будешь выглядеть модно, ведь дизайнеры в этом сезоне нас одарили весьма интересными вариантами.
Подробнее »»

22.10 - 16:51

Медики перечислили признаки заболеваний почек

Поддержание водного баланса крайне важно для работы почек.
Подробнее »»

22.10 - 16:30

Рецепт на Хэллоуин: фаршированный перец Джек-фонарь

Ваши близкие будут в восторге от этого праздничного угощения
Подробнее »»

22.10 - 15:57

3 типа женщин, от которых «убегают» деньги 

Все знают о том, что деньги нужно откладывать каждый месяц, иметь сумму "на черный день" и многое другое, однако следует этим истинам далеко не каждый.
Подробнее »»

22.10 - 15:49

Красные, синие, бледные: что цвет ушей говорит о вашем здоровье

Уши могут дать нам больше, чем просто возможность слышать.
Подробнее »»

22.10 - 14:45

Врачи напомнили об основных симптомах заболеваний сердца

Одышка является одним из важных признаков сердечной недостаточности.
Подробнее »»

22.10 - 14:32

Как научиться правильно улыбаться?

Красивая улыбка – это путь к успеху. Если у клиента есть выбор, к какому консультанту подойти, он обязательно выберет приветливого человека.
Подробнее »»

22.10 - 13:44

8 советов для идеального гардероба 

Простые, но очень нужные советы новичку для облегчения решения задачки "что купить, чтобы носить" и когда выражение "нечего надеть" — ваш вечный, добрый спутник на любое мероприятие.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...