19.06 - 21:43

«Відкладене материнство»: штрих моди чи шанс в майбутньому?


 
«Прагни не до того, щоб домогтися успіху, а до того щоб твоє життя мало сенс»

Золя Еміль

У шаленому ритмі життя нам не вистачає часу на себе, на близьких людей, на особисті стосунки. Ми часто відкладаємо справи «на завтра». Сучасна жінка, отримавши диплом, мріє про самореалізацію, кар’єрний ріст, успіх у роботі, тим самим відкладаючи материнство на невизначений термін. Про те, що таке відкладене материнство, як відбувається процедура кріоконсервації та коли найкраще заморожувати клітини розкаже Цепенда Ольга Петрівна - лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, спеціаліст УЗД медичного центру «Клініка професора Стефана Хміля».

Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог Цепенда Ольга Петрівна

Що ж таке «відкладенне материнство»?

Це унікальна можливість тимчасово відтермінувати сімейні плани без шкоди для здоров’я майбутнього потомства завдяки новітній методиці швидкого заморожування яйцеклітин. Іншими словами - це можливість продовжити репродуктивний вік жінки, адже, оптимальним дітородним періодом прийнято вважати проміжок з 20 до 35 років. Насправді для значної кількості жінок вагітність після сорока років не є примхою, а необхідністю. Дехто виходить заміж вдруге і виникає бажання мати спільних дітей, а деякі жінки тривалий час лікувались від безпліддя, щоб хоча б один раз стати мамою. Шанси на вагітність після 40-ка невисокі, це пов’язано з низкою факторів, про які ми поговоримо пізніше.

Пані Ольго, в чому полягає суть  кріоконсервування яйцеклітин і навіщо його здійснюють?

Тривалий час вважалося, що заморожування яйцеклітин є утопічним проектом, оскільки використовувався метод повільної заморозки. При цьому дуже складно було не пошкодити структуру мембран клітин і в результаті більшість ооцитів виявлялися нежиттєздатними. Дана проблема і дала поштовх до розробки нової технології швидкої заморозки.

Нині у країнах Європи розгортається справжній бум заморозки яйцеклітин, адже, для цілеспрямованих і ділових представниць прекрасної статі, бажаючих спершу збудувати кар’єру, подібний метод дає можливість здійснити свою мрію,а після – обдумано вагітніти і народжувати. Кріоконсервування - це спосіб призупинити біологічні процеси в клітинах під впливом низьких температур, зберігаючи життєдіяльність клітин після відігрівання. У своїй практиці ми використовуємо метод вітрифікацікаціі (швидкої заморозки) яйцеклітин, при цьому не відбувається кристалізація рідини, а клітина набуває аморфного стану, що зберігає її цілісність і життєздатність.

Згідно зі статистикою, народжені діти за допомогою кріотехнологій, нічим не відрізняються від діток, зачатих природнім шляхом.

В яких випадках жінки звертаються в клініку з проханням заморозити яйцеклітини?

Ще недавно дану процедуру проводили переважно за медичними показами жінкам, які ще не виконали свій дітородний план, а саме:

- перед проведенням хіміо- чи променевої терапії при певних онкологічних захворюваннях;
- при деяких формах ендометріозу, оскільки дане захворювання має хронічний перебіг і супроводжується зменшенням кількості фолікулів в яєчниках;
- перед планованим об’ємним оперативним втручанням на органах малого тазу;
- у випадках, коли неможливо запліднити яйцеклітину спермою чоловіка в програмі ЕКЗ (відсутність сперматозоїдів здатних до запліднення, відсутність чоловіка в день пункції). А також тоді, коли неможлива вітрифікація ембріонів ( по релігійних переконаннях).

Сьогодні це важливий напрямок в галузі репродуктології. Зазвичай звертаються жінки 30-35 років (бувало і молодші), які не планують в найближчий час вагітніти з різних особистих причин (надмірна зайнятість, відсутність партнера, нестабільна фінансова ситуація, шкідливі умови праці), а також жінки, що знаходяться в групі ризику (рання менопауза у близьких родичів).

Скажіть, будь ласка, який вік є оптимальним для проведення заморозки яйцеклітин?

Природа наділила жінок репродуктивним потенціалом ще внутрішньоутробно. Яєчники жінки є так званим «сховищем» яйцеклітин і їхня кількість є індивідуальною і генетично обумовленою. У дівчат, що знаходяться в утробі матері близько 7 мільйонів яйцеклітин, при народженні їхня кількість становить 1-2 млн., а на початку статевого дозрівання вже 500-300 тисяч. Сукупність фолікулів (яйцеклітин) називається оваріальним резервом. Під час кожного менструального циклу зростає декілька десятків фолікулів, відбувається селекція і тільки одному з них вдається вирости більше 18 мм та вступити у фазу овуляції, інші піддаються зворотньому розвитку. Після 27 років оваріальний резерв жінки починає знижуватися, особливо різко знижується після 36. Існують фактори, які знижують оваріальний резерв (пренесені оперативні втручання на органах малого тазу, ендометріоз, новоутвори на яєчниках, шкідливі умови праці ).

Приблизно у 35-40 років, коли досягнуті визначені кар’єрні цілі, присутні фінансова та соціальна стабільність, є кохана людина, виникає бажання реалізувати материнський інстинкт, проте біологічний вік жінки і її яйцеклітин проходять асинхронно і яйцеклітина «старіє» значно швидше ніж іі власниця. Негативні фактори сучасного життя (стреси, шкідливі звички, погана екологія і т.д.) залишають відбиток на якості статевих клітин. Таким чином, в більш зрілому віці збільшується ризик народження дітей з хромосомними аномаліями. Отож, чим швидше жінка задумається над збереженням своєї фертильності, тим краще. Оптимальним є вік – до 35 .

Кріоконсервація яйцеклітин є розумною інвестицією у майбутнє, адже, заморозивши ооцити, жінка значно збільшує шанс на народження здорової дитини навіть після 40.

Розкажіть детальніше як проходить процедура?

Програма складається з двох етапів. Спершу проводиться консультування, загальне обстеження жінки та оцінка репродуктивної системи. Визначається оваріальний резерв та індивідуально обирається протокол стимуляції суперовуляції. У випадку зниженого оваріального резерву проводиться «м’яка» стимуляція. Далі пацієнтку очікує пункція фолікулів з аспірацією яйцеклітин. Отримані яйцеклітини в ембріологічній лабораторії вітрифікують та поміщають у кріосховище, де вони можуть зберігатися протягом багатьох  років. Наступний етап розпочинається тоді, коли жінка готова до вагітності і полягає у розморозці яйцеклітин і заплідненні їх спермою партнера. Отримані ембріони культивують (спостерігають та оцінюють їхній розвиток) і через 3-5 днів переносять у порожнину матки.

Протипоказань до заморозки яйцеклітин не існує. Бувають протипоказання щодо гормональної стимуляції, в такому випадку проводиться «банкінг ооцитів» - накопичення яйцеклітин в природному циклі.

«Відкладене материнство» - це не заклик до пізніх пологів, а можливість відтермінувати материнство на більш сприятливий і благополучний період, зберігаючи при цьому високу якість молодих яйцеклітин.

 

Ключевые слова:
Читайте также:

7 типов голода

Снова осознанность нам в помощь! Все мы видели на просторах интернета чудесную фразу: «Хочешь есть — ешь зеленое яблоко, не хочешь зеленое яблоко — не хочешь есть». Замечательно, но у меня не работает.
Подробнее »»

Завтрак на 100 калорий: как приготовить полезные оладьи из цельнозерновой муки

Оладьи можно легко превратить в диетический завтрак для похудения.
Подробнее »»

Стали известны лауреаты Шнобелевской премии 2018

Шнобелевская премия – награда ученым, исследования которых сначала заставляют смеяться, а потом задуматься. Читай про лауреатов премии в этом году:
Подробнее »»

7 эффективных способов победить страх 

Бернард Шоу говорил: «Быть рабом страха — самый худший вариант рабства». Но что делать с собственной дрожью и приступами паники при виде, допустим, паука? На деле, не все так сложно. Победить свои страхи может каждый.
Подробнее »»

Осторожно, фруктоза

Фруктоза считается здоровой альтернативой сахару, а продукты с ней сегодня можно встретить в любом магазине в разделе «Здорового питания».
Подробнее »»

Читайте также:
21.10 - 07:21

Вместо фитнеса: ТОП-5 танцев для идеальной фигуры

Список лучших танцев для похудения.
Подробнее »»

21.10 - 06:02

Станьте социальным существом!

Если у вас есть проблемы в области общения, то для вас могут оказаться весьма полезными простые и конкретные рекомендации по модификации поведения.
Подробнее »»

21.10 - 05:37

9 признаков грядущего романа

Новая любовь приходит тогда, когда человек внутренне к ней готов.
Подробнее »»

21.10 - 04:03

Топ-6 секретов девушек, которые всегда красиво получаются на фото

Они знают свои выигрышные ракурсы
Подробнее »»

20.10 - 22:24

Пять полезных осенних перекусов 

С наступлением осени есть хочется больше, кажется, что чувство голода наступает быстрее.
Подробнее »»

20.10 - 22:09

Как поднять иммунитет: 8 продуктов и 6 советов

Вопрос, которым с наступлением весны задаются многие из нас, – как поднять иммунитет, чтобы не заболеть?
Подробнее »»

20.10 - 20:34

Главный секрет японского долголетия раскрыли врачи

Эксперты рассказали, как красная икра может повлиять на организм человека.
Подробнее »»

20.10 - 18:32

7 уникальных методов варки кофе из разных стран мира 

Многие не могут представить свое утро без кофе. Каждый день во всем мире человечество выпивает более одного миллиарда чашек кофе.
Подробнее »»

20.10 - 18:09

В Великобритании назначили министра по предотвращению самоубийств

Впервые в современной истории в Великобритании власти назначили министра по предотвращению самоубийств.
Подробнее »»

20.10 - 16:39

«Мужские проблемы»: низкий уровень тестостерона связан не только со старением

Специалисты отмечают, что все большее число молодых людей жалуется на проблемы сексуального характера, такие как снижение полового влечения (либидо) и проблемы с эрекцией, чаще встречающиеся у пожилых мужчин.
Подробнее »»

20.10 - 16:05

Почему диеты не работают

«Мама, я худею!» – давайте забудем эту фразу раз и навсегда.
Подробнее »»

20.10 - 14:33

10 секретов красоты израильтянок, которые стоит взять на заметку 

Израиль — один из лидеров бьюти-индустрии, ведь израильтянки тщательно следят за своей внешностью.
Подробнее »»

20.10 - 14:01

Память на имена 1 часть

Не существует хорошей или плохой памяти на имена. Есть только хорошая или плохая стратегия их запоминания. Итак, если вы хотите научиться запоминать имена, как магистры памяти, вы должны сфокусироваться на четырех К
Подробнее »»

20.10 - 12:24

Мальчик из Китая может видеть в полной темноте

Ученые считают, что голубоглазые люди или с любым другим светлым оттенком глаз видят в темноте гораздо лучше.
Подробнее »»

20.10 - 12:03

Появилось приложение, которое меняет мужчин на женщин на банкнотах

Google совместно 43-ей главой казначейства США разработал проект о великих женщин в истории Америки, которые могли бы заменить мужчин на долларовых банкнотах.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...