13.03 - 16:06

Сильна особистість: 7 основних ознак


 

Особистість, характер, темперамент… Ці слова здатні викликати у нас справжню плутанину, адже всі ці терміни дуже близькі. Але це не означає, що ці поняття ідентичні.

Саме тому спочатку необхідно визначити, що означає це поняття - особистість.

На думку Холу-енд-Лінзі («Теорії особистості», 1957 рік, стор 262), поняття особистість передбачає «динамічну організацію систем в індивідуумі, що визначають його характерні поведінку і мислення. Іншими словами, говорячи про особистості, ми маємо на увазі особливість будови систем, що відповідають за поведінку індивідуума. Ці системи еволюціонують у процесі життя людини.

Що значить бути сильною особистістю?

Деякі люди, не знайомі з теорією психології, сказали б, що такі особи повинні мати сильний характер.

Безумовно, за цим часто слід запеклий спір про те, що саме мається на увазі, коли йдеться про характер. Як правило, в контексті особистості під сильним характером мається на увазі психологічна резилентність — яскраво виражена здатність людини до адаптації.

Резилентність означає здатність людини до позитивної адаптації до важких ситуацій і їх подолання.

Що стосується японської культури, то вона має давню традицію кинцуги, що дозволяє реставрувати розбиту кераміку з допомогою стійкого клею і золотого пилу. В результаті відновлена кераміка стає ще більш міцною і цінною, ніж раніше.

Традиція кинцуги являє собою яскравий приклад, що підкреслює велич резилентності.

Ознаки сильної особистості

Як же дізнатися, сильна ти особистість чи ні? У продовженні нашої статті ми познайомимо тебе з основними ознаками резилентної особистості.

1. Оптимізм

Оптимізм допомагає нам дивитися в очі труднощів з ентузіазмом, наполегливістю і надією. Ця перспектива дозволяє нам легше знаходити рішення проблем, бачити можливості і позитивні сторони ситуації, в якій ми знаходимося.

Оптимістичним людям з позитивним настроєм простіше брати на себе відповідальність в нових починаннях. Завдяки такій установці вони використовують час для свого саморозвитку і самовдосконалення.

 

2. Стійкість до розчарувань

Чим більше людина стійка до розчарувань, тим стабільніший емоційний світ.

Дуже важливо бути терпимим як і до своїх, так і до чужих помилок. Необхідно пам’ятати про те, що в світі не існує ідеальних людей. Кожен з нас час від часу робить помилки. Усвідомлення цього робить нас більш гнучкими як з оточуючими людьми, так і з самими собою.

Слід зазначити, що існують спеціальні програми, зосереджені на важливості планування альтернативних поведінкових стратегій. Їх мета полягає в тому, щоб людина розробляла нові підходи до вирішення проблем, а не повторювала вже вчинені в минулому помилки.

 

3. Емоційний інтелект

Наявність емоційного інтелекту свідчить про зрілість і розум людини, адже завдяки йому останньому вдається контролювати свої емоційні реакції. Емоційний інтелект передбачає здатність розпізнавати свої і чужі почуття і діяти з урахуванням цього. Дана характеристика полегшує комунікацію та взаємодію людей.

Цій темі було присвячено велику кількість досліджень. Згідно з їх даними, наявність емоційного інтелекту нерозривно пов’язана з успіхом.
Було виявлено, що завдяки цій здатності у людини створюється чудовий фундамент для розвитку соціальних і емоційних навичок, важливих для досягнення успіху на будь-якій роботі.

Таким чином, емоційний інтелект приносить велику користь людині, роблячи її більш продуктивною і наповнюючи гармонією її душевний світ.


4. Пристрасть

Альфредо Кулебро — підприємець, що спеціалізується на стимуляції особистостей і бізнесу до досягнення успіху — пише у своїй книзі «Це повинно змінитися!», пристрасть являє собою невичерпне джерело енергії, що дозволяє людям продовжувати свій шлях, не дивлячись на виникаючі труднощі та перешкоди.

Завдяки пристрасті ми відчуваємо себе реалізованими і можемо отримувати задоволення від роботи навіть тоді, коли опиняємося невизнаними оточуючими.

З іншого боку, результати досліджень показали, що позитивна пристрасть (заснована на гармонії) позитивним чином впливає на рівень позитивних емоцій, увага та бажання добре виконати роботу.

Завдяки цьому людина стає сильнішою і здібніші до самостійного розв’язання труднощів і перестає потребувати допомоги інших. Хоча така здатність не є вродженою, її можна розвивати.

 

5. Відповідальність і мотивація

Взяти на себе відповідальність за виконання певної задачі вимагає від нас знань.

Коли людина вірить в те, що робить, і вважає це важливим для себе, її поведінка стає більш твердою і впевненою. У підсумку така людина не зупиняється, поки всі її цілі не будуть досягнуті.

З іншого боку, мотивація являє собою почуття, що виникає в той момент, коли ми маємо високу особисту зацікавленість у досягненні певної мети.

Мотивація необхідна не тільки для задоволення базових потреб людини, але й для її самореалізації, наприклад, досягнення успіху в тій чи іншій області життя. Мотивація нерозривно пов’язана з бажанням отримати якість і ефективність.

На думку Ісаака Гаррідо Гутьєрреса, «дослідження психології підтверджують, що… суб’єкт діє по своїй волі, формуючи у себе велику особисту відповідальність за те, що відбувається».

Іншими словами, людина здатна сама стимулювати у себе мотивацію, засновуючи це рішення на своєму власному виборі. Це допомагає досягти своїх цілей.

Таким чином, мотивація стає внутрішнім двигуном, що об’єднує розум, волю й інтерес, формуючи у людини позитивну, радісну й обнадійливу поведінку при досягненні цілей.


6. Гнучкість

Досить важко зберегти гнучкість, коли нас оточують проблеми та труднощі. У такі моменти ми можемо занадто критично ставитися до самих себе.

Необхідно зазначити, що коли ми залишаємося гнучкими і приймаємо обставини, нам вдається сфокусувати свою увагу на тих моментах, які ми можемо змінити. У такій ситуації у нас з’являється здатність сприймати зміни як можливості до зростання.

Згідно терапії прийняття і відповідальності, прийняття і гнучкість у психології людей допомагають їм подолати негативний досвід і почати жити повним життям, зосереджуючись на тому, що їм дійсно важливо.


7. Досвід

Резилентність не є природженою здібністю, а є результатом життєвого досвіду.

В цілому можна стверджувати, що людина вчиться шляхом проб і помилок. Таким чином, ми не можемо зробити те, чого не навчилися.

Життєвий досвід являє собою багате джерело знань для людини. Стикаючись з труднощами і долаючи їх, не втрачаючи оптимізму, ми відкриваємо перед собою можливості для розробки нових життєвих стратегій.

healthyliving.com.ua

Ключевые слова:
Читайте также:
22.06 - 13:05

Женщинам лучше не спать дольше 7 часов

Ученые из Университета штата Северная Каролина утверждают: долгий сон может крайне негативно сказываться на состоянии женского мозга.
Подробнее »»

22.06 - 12:33

Продукт, который помогает при повышенном давлении

О том, какой продукт следует регулярно употреблять людям с повышенным артериальным давлением, рассказали сотрудники Американской ассоциации диетологов.
Подробнее »»

22.06 - 12:02

Обнаружены новые целебные свойства сладкого перца

Ученые обнаружили новые целебные свойства сладкого перца.
Подробнее »»

22.06 - 11:37

10 способов использовать кокосовое масло

Кокосовое масло — настоящий новый тренд в натуральной косметике.
Подробнее »»

22.06 - 11:09

Диетологи назвали самый полезный напиток для кишечника

Диетологи утверждают, что самый полезный напиток для кишечника – кефир со свежей зеленью.
Подробнее »»

22.06 - 10:33

Какие продукты нельзя есть ежедневно

Специалисты рассказали, что нельзя есть каждый день.
Подробнее »»

22.06 - 10:05

Эти пять лекарств убивают ваше сердце

Группа биологов из Тайваня провела ряд исследований, в ходе которых обнаружила пяти наиболее популярных во всем мире обезболивающих.
Подробнее »»

22.06 - 09:32

Какую болезнь предвещают внезапные приступы тошноты

Тошнота чаще всего является признаком того, что в организм попали токсины.
Подробнее »»

22.06 - 09:02

Камни в почках: 3 главные причины

Врачи-урологи объяснили, откуда берётся мочекаменная болезнь и сколько нужно пить воды, чтобы её избежать (вода способна вывести песок из организма и предотвратить образование камней).
Подробнее »»

22.06 - 08:13

Куда девается жир после похудения?

Оказывается, даже врачи в большой массе не могут ответить на этот вопрос. Между тем, в исчезновении жира при похудении нет абсолютно ничего мистического.
Подробнее »»

22.06 - 08:09

Эксперт рассказал, сколько дней нельзя купаться в озерах после сильных ливней

После ливней три дня нельзя купаться в озерах
Подробнее »»

22.06 - 07:33

Ученые: взрослые посвящают много времени смартфонам, а не детям

Исследователи посчитали, что многие взрослые проводят до 9 часов в день за экраном компьютера, телевизора или смартфона.
Подробнее »»

22.06 - 07:02

11 психологических хитростей, чтобы понравиться мужчине больше

Конечно, создать волшебную искру, которая вспыхивает между людьми, наверное невозможно. Но вот помочь ей разжечься сильнее — это уж целиком и полностью зависит от ваших усилий.
Подробнее »»

22.06 - 06:34

Как стать моложе на 10 лет за пять минут 

Грамотно подобранный и нанесенный макияж действительно может творить чудеса: обычное лицо превратит в незабываемое, усталое — в свежее и даже «сбросит» пять-десять лет.
Подробнее »»

22.06 - 06:06

Скажи, как ты спишь, и я скажу кто ты!

Если вы не можете заснуть, не упершись во что-нибудь или в кого-нибудь коленкой, значит вы — спокойный и надежный человек.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...