13.03 - 16:06

Сильна особистість: 7 основних ознак


 

Особистість, характер, темперамент… Ці слова здатні викликати у нас справжню плутанину, адже всі ці терміни дуже близькі. Але це не означає, що ці поняття ідентичні.

Саме тому спочатку необхідно визначити, що означає це поняття - особистість.

На думку Холу-енд-Лінзі («Теорії особистості», 1957 рік, стор 262), поняття особистість передбачає «динамічну організацію систем в індивідуумі, що визначають його характерні поведінку і мислення. Іншими словами, говорячи про особистості, ми маємо на увазі особливість будови систем, що відповідають за поведінку індивідуума. Ці системи еволюціонують у процесі життя людини.

Що значить бути сильною особистістю?

Деякі люди, не знайомі з теорією психології, сказали б, що такі особи повинні мати сильний характер.

Безумовно, за цим часто слід запеклий спір про те, що саме мається на увазі, коли йдеться про характер. Як правило, в контексті особистості під сильним характером мається на увазі психологічна резилентність — яскраво виражена здатність людини до адаптації.

Резилентність означає здатність людини до позитивної адаптації до важких ситуацій і їх подолання.

Що стосується японської культури, то вона має давню традицію кинцуги, що дозволяє реставрувати розбиту кераміку з допомогою стійкого клею і золотого пилу. В результаті відновлена кераміка стає ще більш міцною і цінною, ніж раніше.

Традиція кинцуги являє собою яскравий приклад, що підкреслює велич резилентності.

Ознаки сильної особистості

Як же дізнатися, сильна ти особистість чи ні? У продовженні нашої статті ми познайомимо тебе з основними ознаками резилентної особистості.

1. Оптимізм

Оптимізм допомагає нам дивитися в очі труднощів з ентузіазмом, наполегливістю і надією. Ця перспектива дозволяє нам легше знаходити рішення проблем, бачити можливості і позитивні сторони ситуації, в якій ми знаходимося.

Оптимістичним людям з позитивним настроєм простіше брати на себе відповідальність в нових починаннях. Завдяки такій установці вони використовують час для свого саморозвитку і самовдосконалення.

 

2. Стійкість до розчарувань

Чим більше людина стійка до розчарувань, тим стабільніший емоційний світ.

Дуже важливо бути терпимим як і до своїх, так і до чужих помилок. Необхідно пам’ятати про те, що в світі не існує ідеальних людей. Кожен з нас час від часу робить помилки. Усвідомлення цього робить нас більш гнучкими як з оточуючими людьми, так і з самими собою.

Слід зазначити, що існують спеціальні програми, зосереджені на важливості планування альтернативних поведінкових стратегій. Їх мета полягає в тому, щоб людина розробляла нові підходи до вирішення проблем, а не повторювала вже вчинені в минулому помилки.

 

3. Емоційний інтелект

Наявність емоційного інтелекту свідчить про зрілість і розум людини, адже завдяки йому останньому вдається контролювати свої емоційні реакції. Емоційний інтелект передбачає здатність розпізнавати свої і чужі почуття і діяти з урахуванням цього. Дана характеристика полегшує комунікацію та взаємодію людей.

Цій темі було присвячено велику кількість досліджень. Згідно з їх даними, наявність емоційного інтелекту нерозривно пов’язана з успіхом.
Було виявлено, що завдяки цій здатності у людини створюється чудовий фундамент для розвитку соціальних і емоційних навичок, важливих для досягнення успіху на будь-якій роботі.

Таким чином, емоційний інтелект приносить велику користь людині, роблячи її більш продуктивною і наповнюючи гармонією її душевний світ.


4. Пристрасть

Альфредо Кулебро — підприємець, що спеціалізується на стимуляції особистостей і бізнесу до досягнення успіху — пише у своїй книзі «Це повинно змінитися!», пристрасть являє собою невичерпне джерело енергії, що дозволяє людям продовжувати свій шлях, не дивлячись на виникаючі труднощі та перешкоди.

Завдяки пристрасті ми відчуваємо себе реалізованими і можемо отримувати задоволення від роботи навіть тоді, коли опиняємося невизнаними оточуючими.

З іншого боку, результати досліджень показали, що позитивна пристрасть (заснована на гармонії) позитивним чином впливає на рівень позитивних емоцій, увага та бажання добре виконати роботу.

Завдяки цьому людина стає сильнішою і здібніші до самостійного розв’язання труднощів і перестає потребувати допомоги інших. Хоча така здатність не є вродженою, її можна розвивати.

 

5. Відповідальність і мотивація

Взяти на себе відповідальність за виконання певної задачі вимагає від нас знань.

Коли людина вірить в те, що робить, і вважає це важливим для себе, її поведінка стає більш твердою і впевненою. У підсумку така людина не зупиняється, поки всі її цілі не будуть досягнуті.

З іншого боку, мотивація являє собою почуття, що виникає в той момент, коли ми маємо високу особисту зацікавленість у досягненні певної мети.

Мотивація необхідна не тільки для задоволення базових потреб людини, але й для її самореалізації, наприклад, досягнення успіху в тій чи іншій області життя. Мотивація нерозривно пов’язана з бажанням отримати якість і ефективність.

На думку Ісаака Гаррідо Гутьєрреса, «дослідження психології підтверджують, що… суб’єкт діє по своїй волі, формуючи у себе велику особисту відповідальність за те, що відбувається».

Іншими словами, людина здатна сама стимулювати у себе мотивацію, засновуючи це рішення на своєму власному виборі. Це допомагає досягти своїх цілей.

Таким чином, мотивація стає внутрішнім двигуном, що об’єднує розум, волю й інтерес, формуючи у людини позитивну, радісну й обнадійливу поведінку при досягненні цілей.


6. Гнучкість

Досить важко зберегти гнучкість, коли нас оточують проблеми та труднощі. У такі моменти ми можемо занадто критично ставитися до самих себе.

Необхідно зазначити, що коли ми залишаємося гнучкими і приймаємо обставини, нам вдається сфокусувати свою увагу на тих моментах, які ми можемо змінити. У такій ситуації у нас з’являється здатність сприймати зміни як можливості до зростання.

Згідно терапії прийняття і відповідальності, прийняття і гнучкість у психології людей допомагають їм подолати негативний досвід і почати жити повним життям, зосереджуючись на тому, що їм дійсно важливо.


7. Досвід

Резилентність не є природженою здібністю, а є результатом життєвого досвіду.

В цілому можна стверджувати, що людина вчиться шляхом проб і помилок. Таким чином, ми не можемо зробити те, чого не навчилися.

Життєвий досвід являє собою багате джерело знань для людини. Стикаючись з труднощами і долаючи їх, не втрачаючи оптимізму, ми відкриваємо перед собою можливості для розробки нових життєвих стратегій.

healthyliving.com.ua

Ключевые слова:
Читайте также:

Риск рака груди можно узнать по уровню этого гормона

Гормон, который делает женщин более фертильными, связан с риском рака груди. А тесты на выявление его уровня помогут распознать болезнь на самой ранней стадии.
Подробнее »»

Простое решение проблем – интимная пластика

Каждая настоящая женщина стремится к ухоженности, привлекательности и сексуальному внешнему виду. Хорошие внешние данные, уверенность в своей сексуальности – это основные показатели, которые придают дамам силы для внесения в жизнь ярких красок.
Подробнее »»

Распознавание схваток перед родами позволит подготовиться к трепетному моменту

Начало родов – волнующий момент, будущие мамы ждут его с большим нетерпением.
Подробнее »»

Как худеть тем,кто вечно занят

Далеко не у каждой женщины в современном мире есть время каждый день готовить себе полезный завтрак, обед и ужин и проводить по несколько часов в день в фитнес-клубе.
Подробнее »»

Где содержится сорбит

Только небольшая часть сорбита поглощается в желудочно-кишечном тракте. Он метаболизируется иначе, чем сахар, без инсулина, поэтому он не вызывает быстрых скачков в глюкозе крови.
Подробнее »»

Читайте также:
21.09 - 06:01

Еще одна страна разрешит подавать заявления на визу онлайн

Подать заявление на получение туристической визы в Японию можно будет онлайн
Подробнее »»

21.09 - 05:20

Учёные выделили три главных признака депрессии

В связи с тем, что депрессией на Земле страдает каждый пятый человек, изучению данного недуга уделяется немало времени и средств.
Подробнее »»

21.09 - 05:09

Яблочные маски для лица

Яблочные маски подходят для любого типа кожи. Они прекрасно освежают, восстанавливают упругость кожи и омолаживают ее.
Подробнее »»

21.09 - 04:28

Самые полезные продукты для регенерации печени

Часто можно услышать о том, что для регенерации клеток печени нужно употреблять в пищу определенные продукты.
Подробнее »»

21.09 - 04:10

Салат с ветчиной, сыром с сухариками

Для тех, кто желает удивить своих гостей оригинальными блюдами, идеально подойдет этот салат из ветчины и сыра.
Подробнее »»

20.09 - 23:38

Страшно жить с чужим ребенком 

Ситуаций, когда чужой ребенок вливается в семью, множество: любимый мужчина уже имеет детей, сестра уезжает в длительную командировку и оставляет сына на пару месяцев и т.д.
Подробнее »»

20.09 - 23:04

«Позвони мне, позвони»: безопасно ли разговаривать по мобильному телефону?

Практически невозможно представить нашу жизнь сегодня без мобильного телефона, правда? Это не только незаменимое средство связи, но и инструмент для развлечения, отдыха, общения.
Подробнее »»

20.09 - 22:30

Гендерная дисфория: почему некоторые дети хотят сменить свой пол

Диагноз гендерная дисфория становится все более популярным в развитых странах.
Подробнее »»

20.09 - 22:07

Десять простых способов нормализовать кислотно-щелочной баланс в организме

Как обеспечить ощелачивание организма.
Подробнее »»

20.09 - 21:39

Что важно знать о людях, рожденных в сентябре: ответ астропсихолог

Месяц рождения отвечает за настоящее воплощение человека и ставит задачи перед человеком в настоящей жизни.
Подробнее »»

20.09 - 21:06

Подготовка к изменениям отношений после рождения ребенка

Рождение малыша сулит новым родителям не только круглосуточную заботу о ребенке, но и дополнительное давление на отношения с партнером.
Подробнее »»

20.09 - 20:34

Победить выпадение волос можно за 15 минут

Всего 15 минут в день может быть достаточно для того, чтобы решить проблему облысения, о чем свидетельствуют результаты работы ученых из Корейского института науки и технологий в Тэджоне.
Подробнее »»

20.09 - 20:01

8 следствий низкой самооценки

Психологи связывают низкую самооценку с целым рядом проблем, которые могут повлиять на все аспекты вашей жизни.
Подробнее »»

20.09 - 19:33

10 самых странных способов выбрать ребенку имя

Окрестить малыша по святцам или в честь деда-героя для некоторых — скука и прошлый век.
Подробнее »»

20.09 - 19:05

Как развить связь между отцом и дочерью

Каждый отец, несомненно, слышал фразу «папина дочка». В этой популярной фразе речь идет о важности отношений между отцом и его дочерью.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...