22.05 - 09:40

Якщо кашель триває понад місяць, то фахівці радять зробити деякі нетипові кроки


 

Ще трохи – і літо, а ви ніяк не позбудетеся шлейфу зимових застуд. Надокучливий кашель не лікують ані звичні пігулки з сиропами, ані народні методи на кшталт молока з медом. І тут терапевт несподівано рекомендує обстежити… шлунково-кишковий тракт.

А до чого тут це? Невже є зв’язок між проблемами, що розвинулися в шлунку та кишківнику, і кашлем?

– Не дивуйтеся, такий зв’язок існує, – стверджує сімейний лікар Олена Решетник. – Кашель, хоч це комусь може здатися несподіваним, нерідко провокує така проблема, як запалення слизової оболонки шлунка – гастрит. Це одна з найбільш поширених хвороб людини. Якщо вона перебігає у хронічній формі, то хворі часто не зважають на характерні симптоми: періодичну печію, порушення травлення тощо. Тому й не знають про те, що в них гастрит.

А тим часом через порушення в роботі шлунково-кишкового тракту змінюється секреція шлункового соку. Унаслідок цього кислий вміст шлунка через стравохід викидається в протилежному природному напрямі й провокує печію. Вона може супроводжуватися не лише подразненням слизової горла, а й її хронічним запаленням. З’являється відчуття дертя в горлі, покашлювання, голос стає сиплим.

Опосередкована причина хронічного кашлю – і така проблема, як глисти. Вони негативно впливають на стан імунної системи, заражена людина частіше застуджується, потерпає від порушень роботи печінки, жовчевого міхура, шлунка тощо.

– У якому випадку варто запідозрити, що кашель спричинило не ГРВІ, а проблема, що розміщена набагато глибше?

– Є й додаткові, крім покашлювання, симптоми, що свідчать про негаразди зі шлунково-кишковим трактом чи наявністю в організмі паразитів. У першому випадку – гіркота у роті, болі у правому підребер’ї, які є характерними для хвороб печінки, жовчевого міхура, підлушлункової залози. Присутність глистів супроводжується нудотою вранці, схильністю до алергії. Тож такі симптоми – привiд звернутися до гастроентеролога, перевірити стан шлунка (у цьому допомагає, зокрема, гастроскопія, УЗД органів черевної порожнини) і здати аналіз на гельмiнти.

– Які найсучасніші лабораторні методи дозволяють виявити паразитів?

– Наприклад, серологiчний скринiнг кровi, – пояснила лікар-паразитолог Елла Матіяш. -Він може вказати на наявнiсть тих паразитiв, яких не виявляють пiд час iнших дослiджень – зокрема йдеться про токсокару (собачу аскариду), яку люди нерiдко пiдхоплюють iз шерстi хатнiх тварин.

Надалі інформативним у діагностиці паразитів є аналіз калу (аналіз крові може свідчити лише про те, що імунна система зустрічалася з паразитом раніше, і не сказати достеменно, що він присутній в організмі). Пацієнти мають бути готовими до того, що здавати аналіз знадобиться декілька разів – і після закінчення курсу лікування, щоб переконатися в його ефективності.

Джерело invaders.com.ua

Ключевые слова:
bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua