17.01 - 10:25

Сечокам’яна хвороба: причини, лікування, профілактика


 

Сечокам’яна хвороба – це захворювання, під час якого утворюються камені в нирках, сечоводі чи сечовому міхурові. Вона зустрічається у 1-3% населення землі, при цьому існує певна закономірність: у молодих людей камені утворюються зазвичай у нирках та сечоводі, а в дітей та літніх людей – в сечовому міхурі. Кількість каменів може бути різною, їх розмір варіюється від зовсім дрібних (як піщинки) до 10-12 см в діаметрі.
Причини та симптоми сечокам’яної хвороби
Камені утворюються через порушення в обміні речовин, що призводить до утворення нерозчинних солей, з яких і формуються в подальшому камені. Фактори, які впливають на утворення каменів, наступні:
Вода та їжа. Організму може не підходити вода, яку людина вживає, та їжа. Наприклад, гостра чи кисла їжа підвищує кислотність сечі, від чого утворюються камені.
Авітаміноз.
Наявність обмінних захворювань (подагра тощо).
Травми та хвороби кісток (остеопороз, остеомієліт).
Хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.
Зневоднення.
Хвороби нирок та органів сечостатевої системи.
На те, що камені знаходяться в нирках, вказують такі симптоми: тупий, ниючий біль в області попереку, кров у сечі, біль в попереці при русі чи фізичних навантаженнях.

Якщо камені знаходяться в сечоводі, то біль буде «мандрувати» разом з ними: від попереку до паху, внизу живота, в статевих органах. Якщо камінь розташувався в нижній частині сечоводу, людина відчуває часті позиви до сечовипускання. Якщо просвіт сечоводу перекривається повністю, у нирці накопичується сеча, що призводить до нападу ниркової кольки. Це дуже сильні больові відчуття в попереці, які швидко розповсюджуються на живіт. Напад закінчиться тільки тоді, коли камінь змінить своє положення та вийде з сечоводу.

Якщо камінь знаходиться у сечовому міхурі, в сечі буде кров, буде боліти внизу живота, при цьому біль з’являтиметься при русі та сечовипусканні. Ще один симптом – занадто часті сечовипускання.
Діагностика сечокам’яної хвороби
Якщо є хоча б деякі з перерахованих симптомів, необхідно терміново звернутися до уролога. Якісна діагностика визначить характер солей, які утворили камінь чи камені. Для цього треба здати аналіз сечі, провести УЗД органів сечостатевої системи і комп’ютерну томографію для виявлення місця розташування каменів.
Лікування та профілактика сечокам’яної хвороби
Лікування захворювання напряму залежить від місця розташування, розміру та складу каменів, а також від наявності ускладнень. На сьогодні камені можна подрібнювати за допомогою ендоскопічної контактної літотрипсії (інструментом, введеним до сечоводу через сечовий міхур). Також, якщо дозволяє розмір та структура каменів, їх можна руйнувати за допомогою ультразвуку. Тож, до стандартної порожнинної операції вдаються дедалі рідше.

Проте найкращий метод лікування – профілактика. Якщо є найменша схильність до утворення каменів, необхідно дотримуватися спеціальної дієти, розробленої лікарем. Крім того, велику увагу треба приділити кількості рідини, яку варто випивати за добу (2 л і більше).

Наслідки сечокам’яної хвороби можуть бути серйозними аж до втрати нирки. Проте до цього доходить рідко, адже терпіти симптоми хвороби надзвичайно важко. Біль, який можуть принести камені, є досить гострим, а іноді просто нестерпним. Тому за перших же ознак хвороби слід звертатися до лікаря-уролога.

zdorov-info.com.ua

Ключевые слова:
Читайте также:
17.08 - 10:25

Сколько меда можно съесть, чтобы не навредить здоровью и фигуре

Сколько меда можно съесть, чтобы не навредить здоровью и фигуре
Подробнее »»

17.08 - 10:05

Рецепты для молодых хозяек. Вкусные блюда с курицей. Часть 2

Курица – это не только вкусные супы, аппетитное второе, но и прекрасные закусочные блюда. Это все потому, что курица хорошо сочетается с любыми овощами, хороша она с зеленью и луком. Даже имея только пару окорочков, опытная хозяйка сможет приготовит
Подробнее »»

17.08 - 08:34

Назван фактор, который мешает эффективно снижать давление

Британские ученые провели исследование и смогли назвать фактор, мешающий снизить повышенное артериальное давление у человека.
Подробнее »»

17.08 - 07:06

Ученые выяснили, как замедлить развитие диабета

Специалисты провели эксперимент и пришли к неожиданному выводу
Витамин D может значительно замедлить развитие диабета второго типа, а также помочь людям с диагностированным преддиабетом.

Подробнее »»

17.08 - 06:36

Как артериальное давление влияет на мозг: объясняют эксперты

Белое вещество менее повреждено у тех пожилых людей, кто поддерживает «верхнее» давление на уровне 120 мм ртутного столба.
Подробнее »»

17.08 - 04:25

Топ-5 ошибок офисного питания - эксперты

Офисные работники — одна из самых уязвимых категорий людей. У них очень часто сбит режим питания. Всё это объясняется недостатком времени. А сидячий образ жизни ухудшает пищеварение.
Подробнее »»

17.08 - 04:02

Рецепты для молодых хозяек. Вкусные блюда с курицей. Часть 1

С тех пор как люди начали разводить домашнюю птицу, куры стали одним из любимых продуктов питания. К XVIII веку куры распространились в странах Европы. Во многих местах курица была самым дешевым и доступным для всех мясным продуктом. Готовили кур очень пр
Подробнее »»

16.08 - 23:49

Правительство выделило 1 млрд грн для учреждений первичной медпомощи

Потребность в дополнительных деньгах возникла из-за очень высокой динамики заключения деклараций
Подробнее »»

16.08 - 22:40

Около 200 больных диабетом детей в Киеве нуждаются инсулиновых помпах – КГГА

Около 200 из 805 состоящих на учете в Киеве детей с диабетом нуждаются в инсулиновых помпах, сообщили агентству "Интерфакс-Украина" в Департаменте здравоохранения Киевской горгосадминистрации (КГГА).
Подробнее »»

16.08 - 22:09

10 новых ароматов лета-2019, которые идеально подчеркнут твою женственность

Лето в самом разгаре, а ты еще не нашла аромат, который поднимает тебе настроение? Значит, пришла пора ознакомиться с лучшими парфюмерными новинками, среди которых ты точно выберешь свой, идеальный запах
Подробнее »»

16.08 - 21:32

Синеют ногти на руках: причины и лечение

Очень часто ногти синеют в результате травмы. В таком случае появляется гематома.
Подробнее »»

16.08 - 20:27

Школьница выглядит как бабушка из-за редкой болезни

У 10-летней жительницы Камбоджи обвисла кожа на лице. Ее обзывают одноклассники, а врачи могут помочь только пластической операцией.
Подробнее »»

16.08 - 19:47

Какие сигаретные добавки запретят в Украине. В МОЗ рассказали

Сигареты с капсулами пока не тронут, но вкусовые добавки для электронных устройств и вейпов — запретят
Подробнее »»

16.08 - 19:08

Какая кухня без лаврушки…

В наше время приготовление любого блюда немыслимо без добавления лаврушки. Лавр я впервые увидела в Крыму.
Подробнее »»

16.08 - 18:38

Минздрав не будет выдавать квоты на продажу этилового спирта производителям настоек – Супрун

Министерство здравоохранения Украины подготовило проект постановления о прекращении выдачи квот на продажу этилового спирта производителям настоек, сообщила и.о. министра здравоохранения Уляна Супрун в Facebook.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...