18.01 - 10:20

Як уникнути обмороження: важлива не так температура повітря, як час, проведений на вулиці


 

Коли температура тіла опускається нижче 34º, спостерігають функціональні зміни у організмі
В Україні з нового року зафіксовано 40 летальних випадків, викликаних переохолодженням. Найбільше з цих людей загинули на вулицях – 27, у будинках замерзли – 10, а 3 особи померли після доправлення їх до закладів охорони здоров’я. За даними МОЗ,  у Рівненській області зареєстрували 11 випадків смерті, 7 – у Львівській та 6 – у Миколаївській. А найбільше госпіталізованих-- у Одеській, Вінницькій та Дніпропетровській областях.

Як зазначає головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України зі спеціальності “Комбустіологія” Георгій Козинець, чинником переохолодження може бути не тільки низька температура повітря -- важливим є термін перебування на вулиці.

«Температура може бути і близькою до 0º, значення має час проведений на холоді. Ризику переохолодитися додає вітер, висока вологість та загальний стан людини», – пояснює Георгій Козинець. У групі ризику перебувають вагітні жінки, діти, особи з інвалідністю, хронічними захворюваннями.

Переохолодження, яке призводить до зниження температури тіла до 34 градусів, не потребує спеціальної терапії. Достатньо зігріти людину у теплому приміщенні, дати тепле питво. Коли температура тіла опускається нижче 34º, спостерігають функціональні зміни у організмі. Таких пацієнтів необхідно госпіталізувати до відділень інтенсивної терапії для відновлення системи кровообігу, дихання, травлення та інших. Температура тіла нижча 28º – загроза для життя.

Відмороження швидше настає, якщо є сильний вітер, висока вологість, цьому сприяють тісне та вологе взуття, металеві прикраси, важка ноша, що перетискає судини.

При обмороженні не можна розтирати шкіру снігом, класти кінцівки у гарячу воду чи на батарею. Необхідно накладати термоізольовану пов’язку з тканини, що може зігріти, і одразу звернутися до лікаря.

dobryjlikar.com

Ключевые слова:
Читайте также:

Neue Forschung: Wie man Herzinsuffizienz mit Leichtigkeit vermeidet

Eine kürzlich von einer Gruppe von Wissenschaftlern durchgeführte Studie ergab, dass bereits eine einfache Maßnahme wie der Verzehr der richtigen Menge an Obst und Gemüse das Risiko einer Herzinsuffizienz erheblich senken kann.
Подробнее »»

New research: how to avoid heart failure with ease

A recent study conducted by a group of scientists found that something as simple as eating the right amount of fruits and vegetables can significantly reduce the risk of developing heart failure.
Подробнее »»

Новое исследование: как избежать сердечной недостаточности с легкостью

Недавнее исследование, проведенное группой ученых, выяснило, что простая вещь как правильное употребление фруктов и овощей может значительно снизить риск развития сердечной недостаточности.
Подробнее »»

Нове дослідження: як уникнути серцевої недостатності з легкістю

Недавнє дослідження, проведене групою вчених, з'ясувало, що проста річ, як правильне вживання фруктів та овочів, може значно знизити ризик розвитку серцевої недостатності.
Подробнее »»

Какие яйца более полезны: куриные или перепелиные

Яйца – это ценный источник белка и других полезных питательных веществ.
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua