05.03 - 13:48

Методи лікування фіброаденоми грудей


 

Фіброаденома молочної залози — доброякісна пухлина, яка відрізняється чіткою відокремленістю від інших тканин. Новоутворення знаходиться у капсулі, наявність якої спрощує лікування та покращує прогноз. У даній публікації ми саме поговоримо про методики лікування цього утворення.

 

Виявлення фіброаденоми грудей

Здебільшого проблему виявляють у жінок у віці від 20 до 40 років, причому найчастіше це відбувається випадково під час обстеження у мамолога. Оскільки пухлина зростає повільно й при цьому здебільшого жодним чином не проявляє себе клінічно, регулярні профілактичні візити до мамолога рекомендовані всім жінкам принаймні раз на рік. Під час самообстеження фіброаденому теж можна відчути на дотик, але тільки в тому разі, якщо вона досягла значних розмірів, що ускладнить процес лікування та збільшить його тривалість. В будь-якому разі лікар для уточнення діагнозу призначить низку додаткових обстежень: МРТ, КТ, УЗД, мамографію тощо. Остаточний діагноз встановлюють за допомогою гістологічного обстеження зразка тканин, взятого при біопсії.

 

Методи лікування фіброаденоми

Єдиний ефективний спосіб позбутися пухлини даного типу — операція. Наявність такого новоутворення є достатнім приводом для хірургічного втручання. В наступних випадках його необхідно провести якомога швидше:

• висока ймовірність переродження пухлини у злоякісну;

• розмір утворення понад 2 сантиметри;

• швидкий ріст фіброаденоми.

В усіх інших операція проводиться у плановому порядку.

Для її проведення застосовують

методи енуклеації та секторальної резекції.

Енуклеація — оперативне втручання під місцевою анестезією, яке передбачає видалення лише самої пухлини без пошкодження здорових тканин, що знаходяться поруч. В ході операції новоутворення видаляють з капсули, а утворену порожнину зашивають. Головною перевагою цього способу є невисока травматичність, відсутність видимих шрамів, а також дуже короткий період реабілітації.

Секторальна резекція молочної залози — це метод, який може призначити лікар-онколог у тому випадку, якщо є значний ризик перетворення пухлини у злоякісну та/або вона має великі розміри.

Операцію проводять в умовах стаціонару під загальним наркозом. Вона полягає у вирізанні самої фіброаденоми, а також навколишніх тканин залози в радіусі від 1 до 3 сантиметрів. Таке втручання залишає післяопераційні шрами, позбавитися яких можна за допомогою пластичної хірургії.

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Бесполезная аптечка: какие препараты нужно выбросить из дома

Доктор Александр Мясников советует посоветовал устроить ревизию домашних аптечек.
Подробнее »»

Тяжесть синдрома Альпорта можно предсказать по генотипу вызывающего его белка

Японская исследовательская группа успешно разработала систему для прогнозирования тяжести синдрома Альпорта, серьезного наследственного заболевания почек.
Подробнее »»

Грозит ли сладкоежкам диабет

Многолетние исследования диетологов-эндокринологов показали, что треть сладкоежек не страдают сахарным диабетом.Источник: Новости Ю
Подробнее »»

Создан шарф для защиты от коронавируса

В отличие от обычных масок этот шарф можно комфортно носить часами. Также его можно стирать и спокойно трогать руками.
Подробнее »»

Медики рассказали, когда эффект от диеты полностью исчезает

Статистика показывает, что с 1975 года число людей, страдающих от ожирения, увеличилось в три раза по всей планете.
Подробнее »»

Справочная информация

Загрузка...