05.04 - 23:10

Ми допомагаємо парам пізнати щастя батьківства


 

Так уже повелося: люди закохуються, одружуються, мріють, аби світ їм посміхався вустами їхньої дитини. Народження малюка сповнює життя новим сенсом. Але, на жаль, буває так, що радість материнства та батьківства стає неможливою через діагноз лікарів — безпліддя. Чому багато жінок не можуть стати матерями? Що робити тим, кому медики поставили цей невтішний діагноз? Відповіді на ці та інші болючі для значної  частини суспільства запитання дає Стефан Володимирович Хміль — лікар вищої категорії, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор кафедри акушерства і гінекології ТДМУ, директор медичного центру «Клініка професора Стефана Хміля», що у місті Тернополі та Львові. 

— Стефане Володимировичу, скажіть, будь ласка, коли подружнім парам потрібно звертатися за допомогою спеціалістів?

Подружнім парам варто звертатись за консультацією до фахівця, якщо бажана вагітність не настає протягом року, за умов нормального статевого життя  без використання будь яких засобів контрацепції, а для жінок віком від 35 років цей період скорочується до 6 місяців. Тенденція до безпліддя зростає з кожним роком, на сьогоднішній день ця проблема переросла з ряду медичних у соціальну.

— Стефане Володимировичу, з якими проблемами подружні пари звертаються у ваш Медичний центр?

У нашу клініку приходять пари з однією метою – народити здорову дитину. Причин, які перешкоджають їм досягнути цієї мети, насправді дуже багато. Сюди належить жіночий фактор, зокрема патологічні зміни у матці, трубний фактор, ендокринні розлади, які викликають порушення овуляції, запальні захворювання органів репродуктивної системи; зниження овуляторного резерву, спричинене віковим старінням яєчників, або оперативним втручанням; імунологічне безпліддя, тощо.

Фактор чоловічого безпліддя включає відхилення в показниках спермограми, пошкодження ДНК сперматозоїдів, а також їх функціональна незрілість. Показники спермограми щорічно погіршуються в середньому на 1,5-2 %. І причин таких розладів також багато. Чоловіче безпліддя може бути наслідком перенесеного запального процесу, інфекційний захворювань – навіть у дитинстві (інфекційний паротит), травм, імунологічних розладів, ендокринної дисфункція. Також вагомим є використання різноманітних медичних препаратів (хіміотерапія). Варто відмітити і спосіб життя: шкідливе виробництво, вживання алкоголю, куріння, іонізуюче випромінювання, неправильне харчування та ін.

Буває, що очевидних причин безпліддя неможливо виявити ні в чоловіка, ні в жінки, а всі спроби завагітніти залишаються безуспішними. Такі випадки трапляються сьогодні близько в 10% бездітних сімей. Це так зване ідіопатичне, або нез’ясоване безпліддя.

Я понад 20 років займаюсь діагностикою та лікуванням безпліддя. Більшість подружніх пар, перш ніж звернутися до мене, вже по кілька років лікувались консервативними та оперативними методами, а бажаного результату так і не було. У випадку, коли всі можливості стандартного підходу до лікування безпліддя вичерпані, слід застосовувати допоміжні репродуктивні технології.

Розвиток ДРТ почався у 70-х роках ХХ століття. У листопаді 1977 року у містечку Оулдхом (Великобританія) на світ з’явилась перша дитина (Луїза Браун) після запліднення in vitro. Зараз Луїзі вже 39 років і вона щаслива мати двох чарівних малюків, яких народила без допомоги ДРТ.

Сьогодні рівень розвитку репродуктивних технологій у світі дуже високий, постійно з’являються новітні методи та дослідження, які допомагають виявити чимало генетичних захворювань та навіть стать дитини ще на початкових етапах розвитку ембріона. Допоміжні репродуктивні технології це не лише спосіб подолання різних форм чоловічого та жіночого безпліддя, а й можливість профілактики і лікування спадкових захворювань за допомогою преімплантаційної молекулярної діагностики та клітинних технологій, що набувають стрімкого розвитку в останні десятиліття.

— Зрозуміло, що у світі репродуктивні технології на високому рівні. А який рівень розвитку ДРТ в Україні? Чи використовують найпрогресивніші методи лікування безпліддя у вашій клініці?

Технічне оснащення та рівень розвитку репродуктивних технологій в Україні і у наших медичних центрах зокрема відповідає рівню світових стандартів. І тому кожен наш пацієнт у Тернополі та Львові може бути впевнений в успіху.

У нашій клініці ми використовуємо весь спектр допоміжних репродуктивних технологій, впроваджуємо в практику найсучасніші методи роботи з яйцеклітинами, сперматозоїдами, ембріонами. Наші фахівці постійно вдосконалюють свої навички, відвідуючи різноманітні школи та семінари як в Україні, так і за її межами.
Саме завдяки цьому у наші клініки звертаються пацієнти не лише з України, але й з усього світу: Італії, Бельгії, Польщі, Ізраїлю, США, Канади та ін.

За роки роботи центру и маємо чим пишатися! У нашій практиці траплялись насправді унікальні випадки. Наприклад, до нас звернулись пацієнти після 18 невдалих спроб ЕКЗ. лікувалися у кращих медичних центрах Ізраїлю, а завагітніти вдалося лише у нас. Сьогодні маленькій Стефані вже 1,5 року.

Нещодавно із шестимісячними двійнятами приїздили пацієнти з Америки. У них за плечима понад 20 років постійних поневірянь, невдалих спроб ЕКЗ у кращих клініках Києва та Нью-Йорку. Після процедури ЕКЗ у нашому медичному центрі пацієнтка поверталась до США вагітною. І таких прикладів можна навести чимало.

- Отож, підсумовуючи нашу розмову, на чому Ви хотіли б наголосити молодим парам, перед якими постала проблема безпліддя?

Насамперед потрібно пам’ятати, що, зіткнувшись із цією проблемою, не слід розчаровуватись. Варто одразу ж звернутись до висококваліфікованих фахівців, які допоможуть досягти бажаного.

Якщо вам поставили діагноз безпліддя — не втрачайте дорогоцінного часу. Двері нашох клініки завжди відкриті для Вас!

м. Тернопіль,
вул. Шептицького, 1 Б
+38 (067) 580-0-580
+38 (0352) 43-12-07

М. Львів, вул. Липова Алея, 13
+38 (067) 350-61-00
+38 (032) 243-00-43

Ключевые слова:
Читайте также:

Специалисты назвали продукты, улучшающие сексуальную жизнь

Современная действительность богата стрессами, люди ведут малоподвижный образ жизни, это отрицательно сказывается на сексуальном влечении.
Подробнее »»

Ботулизм: как не пропустить симптомы опасной болезни

Подробно о признаках ботулизма.
Подробнее »»

Льняное масло

Одной из первых сельскохозяйственных культур, которую человек стал возделывать в Древнем Египте и Индии - был лен.
Подробнее »»

При одинаковой нагрузке вечером люди тратят на 10% больше энергии, чем ранним утром

Новые данные, полученные исследователями Медицинской школы Гарвардского университета, помогают объяснить, почему нарушения ритма сна и питания ведут к набору веса.
Подробнее »»

Найдено древнейшее изображение животного

Возраст рисунка оценивается в 40 тысяч лет.
Подробнее »»

Читайте также:
13.11 - 21:25

Ученые создали средство против смертельно опасного токсина

Ботулотоксин - один из самых мощных органических ядов в мире, вырабатываемый бактериями Clostridium botulinum.
Подробнее »»

13.11 - 21:06

12 фактов о либидо, которые важно знать

Либидо состоит из двух частей: ментальной и физической
Подробнее »»

13.11 - 20:31

Антибиотики вызывают ожирение у маленьких детей

Лечение детей моложе двух лет антибиотиками увеличивает последующие риски развития у них ожирения.
Подробнее »»

13.11 - 20:04

Шпинат - король овощей?

Шпинат очень ценное пищевое растение: по количеству белка он уступает лишь гороху и фасоли.
Подробнее »»

13.11 - 19:37

Спасти зрение одной операцией: все риски лазерной коррекции

Нельзя спрогнозировать точно, как подействует лазер на живой глаз.
Подробнее »»

13.11 - 19:03

У Черного моря нашли древний «металлургический завод»

Оттуда добытая медь экспортировалась по всему древнему Средиземноморью
Подробнее »»

13.11 - 18:36

В Томске создали уникальный противоязвенный препарат

Фитохимики и фармакологи лаборатории фитохимии СибБС ТГУ выделили из растений флавоноиды, которые стали основой для гастропротекторного средства, практически лишенного побочных эффектов.
Подробнее »»

13.11 - 18:08

У новому музеї покажуть, як виглядала Вінниця понад півстоліття тому

Вже незабаром жителі Вінниці зможуть поринути у минуле і відчути атмосферу рідного міста 1960-х років
Подробнее »»

13.11 - 17:33

Кардиологи рекомендуют гипертоникам потреблять морепродукты

Повышенный уровень триметиламин-N-оксида (соединение, связанное с потреблением рыбы, морепродуктов и вегетарианской диетой) может уменьшить проявления симптомов болезней сердца, вызванных гипертонией, передает Medical Express.
Подробнее »»

13.11 - 17:01

Питательные ламинарии

Водоросли бывают разные, например сине-зеленые - из-за них зацветают водоемы. Бывают очень красивые - ими мы любуемся, глядя на кадры подводной съемки. А бывают водоросли исключительно полезные – как ламинария, или морская капуста.
Подробнее »»

13.11 - 16:37

Топ-4 продукта для омоложения организма

Британскими учеными названы четыре продукта для омоложения организма. В них содержится химическое вещество, участвующее в регенерации клеток.
Подробнее »»

13.11 - 16:19

Ученые приблизились к редактированию ДНК

Это большой прорыв для современной науки.
Подробнее »»

13.11 - 15:45

Даже слышать не хочу! 5 мифов, которые вредят слуху

Тема слуха до сих пор покрыта множеством опасных заблуждений.
Подробнее »»

13.11 - 15:06

Открывается необычный секс - курорт

Мы живем на заре новой эры, и «электронные любовники» изменят мир
Подробнее »»

13.11 - 14:35

«Умный браслет» предупредит о приступе эпилепсии

Ученые из Университетского медицинского центра Утрехта изобрели браслет, который отслеживает сердцебиение и движения человека.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...